Yemek yemekten zevk almak isteyenler için seçkin, benzersiz ve taze tatlara odaklanan menüler ile Türk ve Dünya mutfağından sunduğumuz eşsiz yemek deneyimini otelimizde keşfedin.

Açık büfe kahvaltımızı denemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir.

Güne muhteşem bir kahvaltı ile başlamak için en doğru adrestesiniz. Otelimiz de siz değerli misafirlerimize açık büfe kahvaltı da çeşitlilik ve lezzet bakımından en iyi kalitede hizmeti sunmaktayız.

Yapılan araştırmalara göre Türk mutfağı, geçmişte topraklarımızda var olmuş çeşitli uygarlıkların da etkisiyle dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Asya ve Anadolu topraklarının zengin ürün çeşitliliğiyle de bu yelpaze giderek genişlemiştir. Hatta bazı kaynaklarda, dünyanın en zengin mutfakları arasında yer aldığı da ifade edilmektedir.

Türk mutfağının olmazsa olmazları arasında: çorbalar, zeytinyağlılar, hamur işleri çeşitli sebze yemekleri, etli sulu yemekler, çeşitli et yemekleri, tahıllı ve bulgur içerikli yemekler gibi çok zengin yemek türleri yer almaktadır.

Dünya mutfağı denilince ilk akla gelen, dünyada en revaçta olan mutfaklar ve bu mutfaklarda en popüler olarak tüketilen yemekleridir.

Bu mutfaklar gelenekleri, birbirinden farklı kültürel yönleri, kullanılan malzemeler, pişirme yöntemleri vb. birçok etkenle birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Bu lezzetlerin ortak bir tat duygusuyla tüketimi ve bunun devamlılığı ile dünya mutfağını tanımlayabiliriz. İlci Residence Hotel olarak Dünya mutfağından da siz değerli konuklarımıza sunduğumuz seçme lezzetlerle fark yaratmaktayız.

İlci Residence Restoran`da tadacağınız Türk ve Dünya Mutfaklarına dair o eşsiz lezzetlerin müptelası olacaksınız!

Wp